BAKLA nedir faydaları hakkında kısa bilgi kısaca özet
BAKLA:Vitamin ve protein açısından son derece zengin bir besin olan baklanın taneleri tazeyken yeşil, kuruyunca kahverengidir. Kuru Bakla, taze bakla’ya göre daha besleyicidir. Kuru Baklanın 100 gr.’mında yaklaşık olarak 26 gr. Protein, 58 gr. Karbonhidrat ve 341 Kalori vardır. Ayrıca Bakla B1, B2, B6 ve K vitaminlerinin yanı sıra potasyum ve magnezyum mineralleri açısından da oldukça zengindir.

İdrar yollarını temizler.
Böbrek ağrılarını dindirir.
Böbrek iltihaplarını giderir.
Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur.

Bakla Nasıl Kullanılır? Bakla taze ve kuru olarak tüketilebilir. Bitkinin çiçekleri ve yaprakları da kullanılır. Baklayı kabuklarıyla yemek mineral ve vitamin kaybını azaltır. Bu arada, baklada nişasta oranı yüksek olduğu için kan şekerini yükseltme durumu olabilir. Bu nedenle, şeker hastalarının kontrollü tüketmeleri önerilir.


kuru bakla nedir,bakla içeriği,bakla bitkisinin özellikleri,bakla faydaları saraçoğlu,bakla faydaları ve zararları,bakla faydaları nelerdir,bakla yararları nedir,bakla yemeği,Bakla Nasıl Kullanılır

birarabinbul.com Her Hakki saklidir. birarabinbul 2013-2017 Sitemizdeki bir cok yayin derlemedir. Telif Hakki oldugunu dusundugunuz yayinlar icin iletiime geciniz. Admin iletisim.