Yazımızda biberiye yağı , çayı ve turşusunun ne olduğunu ve faydaları yararları vücada yararlı mı bilgilerini bulacaksınız.

Aslında daha çok yemeklere tat ve hoş koku vermesi amacı ile bir baharat gibi kullandığımız biberiyenin sağlığa da pek çok faydasının bulunduğu bilinmemektedir. Her mevsim yeşil kalan, çalı cinsi bir bitki olan Biberiye, İğne yapraklıdır ve koyu yeşil renkte olan yapraklarını kış aylarında da dökmez. Son yıllarda zayıflama çaylarında adı sıkça geçmektedir. Hemen hemen tüm zayıflama çaylarının içeriğinde yer almaktadır.
Biberiyenin içeriğinde tanen, acı maddeler, organik asitler, glikozit ve uçucu yağ bulunmaktadır.

Eski zamanlarda gençliği geri getiren bitki olarak adlandırılan biberiye, sivilcelere iyi geliyor.
Cildin esnekliğini ve sıklığını artırıyor.
Bir litre suya, biberiye ve kekik yağından iki kaşık ekleyin. Bu karışımı cildinizi temizlemek ve yumuşatmak için kullanın.


biberiye nedir faydaları nelerdir,biberiye faydaları ve kullanımı,biberiye çayının faydaları ve zararı,taze biberiye çayı faydaları,biberiye otunun faydalarıbiberiye çayı neye iyi gelir,biberiye çayının zararları,bıberıye nedır biberiye hapı,biberiye tohumu,biberiye turşusubiberiye suyu,biberiye sabunu,biberiye yağı kullanımı

birarabinbul.com Her Hakki saklidir. birarabinbul 2013-2017 Sitemizdeki bir cok yayin derlemedir. Telif Hakki oldugunu dusundugunuz yayinlar icin iletiime geciniz. Admin iletisim.