Yazımızda brokolinin nedir faydaları nelerdir faydaları ve zararları hakkında bilgi ve bunun yanında brokoli faydaları kısaca öğrenebilirsiniz.
Kansere karşı bizi koruyan ve ömrümüzü uzatan müthiş bir sebze.
Çok miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine bire bir. Mineral ve demir eksikliğini gideren brokoli, vitamin deposudur.
Brokoli tutkunlarında ender olarak bağırsak ve akciğer kanseri görülür, kalp dolaşım hastalıklarına da pek fazla rastlanmaz.
Kadınlarda göğüs kanserini önler.Göğüs kanserine ve spinabifida hastalığına karşı etkili.
Brokoli bol miktarda, göğüs kanseri riskini azaltan 'indole' adlı bir madde içeriyor.İndole, göğüs kanserine neden olan östrojen bozukluklarını engelliyor. Ayrıca brokolinin diğer bir özelliği de, spinabifida hastalığını (doğuştan belkemiğinde son omurun kapanmamış olması) önlemesi.


brokolinin faydaları nelerdir,brokoli faydaları ibrahim saraçoğlu,brokoli faydaları ve zararları,brokoli faydaları kısaca,brokoli faydaları maddeler halinde

birarabinbul.com Her Hakki saklidir. birarabinbul 2013-2017 Sitemizdeki bir cok yayin derlemedir. Telif Hakki oldugunu dusundugunuz yayinlar icin iletiime geciniz. Admin iletisim.