Plasenta kremi, güneşten kaynaklanan cilt hasarı, yaşlanma belirtileri ve kuru ciltleri tedavi etmeye yardımcı olmak için yaratılmıştır. Ana bileşenlerden biri olarak gerçek plasenta içerir. Çoğu durumda plasenta ya sığırlardan ya da koyunlardandır. Bu kremanın birçok markası, koyun plazentalarının neredeyse yalnızca kullanıldığı Avustralya ve Yeni Zelanda'da üretilmektedir.


Plasenta gençleri rahimde besler, besin için yaşamı ve diğer gerekli malzemeleri anneden büyüyen cenine aktarır. Plasentanın yaşam veren bu

yönünün, kullanıcılara hayati ve genç bir görünüm kazandırmanın arkasındaki özgün ilham kaynağı olması muhtemeldir. Koyun plasentasları en yaygın şekilde kullanılır, çünkü koyunların sert bağışıklık sistemine sahip güçlü hayvanlar olduğu bilinmektedir.

Plasenta kreminin tümü aslında kelimenin tam anlamıyla, plasenta içermez. Bazı durumlarda, ürünler bitki plasentası kullanır ve hiçbir hayvansal ürün dahil değildir. Teknik olarak bu ürünler plasenta kullanırken (bitkiler bir plasentaya sahiptir, ancak memelilerde bulunana benzememektedir), insanların “plasenta kremi” terimini gördüklerinde beklediği gibi değildir. Bu krem ​​bir güzellik ürünü olarak kullanılır, ancak birçok kişi yaraların iyileşmesinde de faydalı olduğunu iddia eder. Kremadaki canlı hücrelerin, uygulandığı bölgeye kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir. Bu kremlerin çoğu, kremin iyileştirici gücünü artıran ek içeriklerle formüle edilmiştir.

Plasenta kremasına eklenen bazı malzemeler arasında çay ağacı yağı, keçi sütü, sızma zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve papaya özü bulunur. Kolajen, E vitamini, avokado yağı, alkol ve gliserin de kullanılır. Bu katkı maddelerinin sağlayabileceği yararlar için kayısı ve badem gibi şeylerdeki özler dahil edilebilir. Her şirket kendi karışımını yaratır.

Plasenta kreması yapmak için plasentalar toplanır ve işlenmek üzere üretim yerine alınır. Plasentalar, herhangi bir hastalık bulaşması veya diğer istenmeyen yan etki olasılığını ortadan kaldırmak için sterilize edilir. Özel bir canlı hücre ekstraksiyon tekniği, krem ​​içinde kullanılmak üzere canlı plasental hücreleri uzaklaştırmak için kullanılır, daha sonra hücreler ürünle harmanlanır.

Plasenta kremi kullanmanın bilinen hiçbir yan etkisi yoktur, ancak diğer plasenta tedavisinin yan etkileri bildirilmiştir. Plasental hücrelerin terapötik enjeksiyonu, bazı durumlarda gaz kangreni vakalarına ve hatta ölümüne neden olmuştur. Cilde en iyi şekilde fayda sağlayabilmek için, insanlar topikal olarak plasenta tedavisini kullanmak zorunda kalmalı ve bu tür ürünleri veya benzer ürünleri asla enjeksiyon şeklinde kullanmaya çalışmamalıdır.

birarabinbul.com Her Hakki saklidir. birarabinbul 2013-2017 Sitemizdeki bir cok yayin derlemedir. Telif Hakki oldugunu dusundugunuz yayinlar icin iletiime geciniz. Admin iletisim.